Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego
A+ A- kontrast

Aktualności

Sprawujące w drugim półroczu 2021 r. prezydencję w Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej województwo kujawsko-pomorskie będzie w najbliższym czasie gospodarzem wielu ważnych wydarzeń. Jutro odbędą się równolegle w Żninie i w Toruniu konwenty: Marszałków Województw RP i Przewodniczących Sejmików Województwa RP.

W minioną niedzielę w Pakości świętowano wyjątkowe jubileusze związane z lokalnym środowiskiem sportowym. Siedemdziesiąt lat temu powstał Klub Sportowy Notecianka Pakość, zaś w miejscowym Ośrodku Kultury i Turystyki można obejrzeć wystawę poświęconą 125-leciu sportu w tym mieście.

Zakończyliśmy V edycję konkursu Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji, w którym wyróżniliśmy i nagrodziliśmy 18 nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych zatrudnionych w placówkach oświatowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Dzień Edukacji Narodowej to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych we wszystkich instytucjach związanych z oświatą. Jest okazją do podziękowań dla nauczycieli i innych pracowników takich instytucji, a także do nagrodzenia osób wyróżniających się w tym ważnym obszarze.

Szkoła Podstawowa im. Rodu Piastów w Tupadłach obchodzi w tym roku jubileusz 110-lecia swojego istnienia. Z tej okazji przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska wręczyła dyrektorowi placówki Andrzejowi Bogdanowiczowi upominki i okolicznościowy list gratulacyjny zawierający podziękowania za lata przekazywania wiedzy oraz niezastąpiony wkład w budowę lokalnej społeczności, wpisała się również do pamiątkowej szkolnej księgi.

Wszystkich uczniów i nauczycieli z województwa kujawsko-pomorskiego zapraszamy do udziału w konkursie „Mój Norwid”, który przygotowaliśmy w związku z dwusetną rocznicą urodzin Cypriana Kamila Norwida (24 września) i obchodzonego z tej okazji ogłoszonego przez Sejm RP Roku Cypriana Kamila Norwida.

Uprzejmie informujemy, iż w tym roku szkolnym  Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym odbędzie się w takiej samej formule co w zeszłym roku. 

W Barcinie w dniach od 8 do 10 października odbywał się  Ogólnopolski Festiwal Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej „FORMA”. Dwunasta edycja wydarzenia przyciągnęła wielu zdolnych młodych artystów, którzy wzięli udział w przesłuchaniach konkursowych, w ramach festiwalu odbyły się także trzy występy znanych i lubianych profesjonalnych twórców.

W Inowrocławiu trwa druga edycja Ino Classic Festiwal, który mimo swej krótkiej historii, ma szansę stać się jednym z najciekawszych i najważniejszych jesiennych wydarzeń muzycznych w naszym regionie. Festiwal rozpoczął się w piątek 9 października koncertem solowym wybitnego pianisty i kompozytora Leszka Możdżera i potrwa do 15 października, kiedy wystąpi Anna Maria Jopek ze swoim zespołem.

10 października będziemy obchodzili Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, którego celem jest m.in. promowanie właściwych postaw wobec osób cierpiących  na zaburzenia psychiczne i zwrócenie uwagi społeczeństwa na ten bardzo ważny problem.

<październik 2021>
powtśrczptsond
Wczoraj | Dziś | Jutro
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ilość wyświetleń: 5947485
Data: 2021-10-20