Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego
A+ A- kontrast

Aktualności

Dobiegł końca I etap Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W Pałacu Wierzbiczany odbyło się szkoleniowo-integracyjne spotkanie członków elektów Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Towarzyszyła im przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, pracownicy Kancelarii Sejmiku oraz prelegenci – dr Mariusz Popławski, politolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu Sławomir Żebrowski, którzy przeprowadzili dla nich warsztaty i szkolenia, opowiedzieli o pracy samorządu województwa, a także o tym, jak w praktyce rady młodzieżowe w Polsce i na świecie zmieniają samorządy.

18 maja obchodziliśmy kolejną, tym razem już 102. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Ojciec Święty od 2017 roku jest patronem naszego województwa. Z okazji rocznicy przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II w Inowrocławiu.

17 maja w Inowrocławiu odbyła się gala podsumowująca rywalizację w konkursach dla uczniów szkół podstawowych organizowanych przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu. W wydarzeniu wzięła udział przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, która objęła honorowy patronat nad zmaganiami i wręczyła nagrody zwycięzcom poszczególnych konkursów.

16 maja odbyło się zdalne posiedzenie Komisji Współpracy Międzynarodowej i Promocji Województwa. Głównym punktem porządku obrad była współpraca ze środowiskiem harcerskim w naszym regionie.

W sobotę 14 maja w Inowrocławiu odbyła się druga edycja biegu dla dzieci z niepełnosprawnościami „Miej serce do biegania”. Impreza sportowa ma za zadanie wspomóc dzieci w przełamywaniu barier związanych z niepełnosprawnością. Inicjatywę wsparła przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.

W Baju Pomorskim zakończyła się 36. edycja Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora, przeglądu najlepszych polskich i zagranicznych monodramów. Festiwal został objęty honorowym patronatem przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.

Polskie izby rolnicze mają długą, ponad stuletnią tradycję, ale II wojna światowa i przejęcie po jej zakończeniu władzy w Polsce przez komunistów na kilkadziesiąt lat przerwały ich działalność. Zostały reaktywowane w latach dziewięćdziesiątych i właśnie obchodzą ćwierćwiecze swojego funkcjonowania w warunkach III RP.

Zakończyła się trzecia edycja Festiwalu Piosenki Autorskiej „Cała Jaskrawość”. Do udziału w nim zostali zaproszeni młodzi twórcy, którzy piszą własne utwory i chcą je prezentować szerszej publiczności. W jury, które w tym roku oceniało artystów, zasiadła przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.

10 maja w Inowrocławiu w sanatorium „Przy Tężni” odbyło się spotkanie otwierające cykl debat, które pomogą w wypracowaniu ostatecznego kształtu Kujawsko-Pomorskiego Programu Wspierania Rodzin na lata 2023-2028.

<maj 2022>
powtśrczptsond
Wczoraj | Dziś | Jutro
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Ilość wyświetleń: 7792030
Data: 2022-05-22