Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego
A+ A- kontrast

Aktualności

Decyzją Wojewódzkiego Komitetu Organizacyjnego powołanego przez Przewodniczącą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbietę Piniewską, w skład którego wchodzą dr Monika Kamper-Kubańska z Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku, dr hab. Dorota Sylwestrzak, dr hab. Piotr Rączka, prof. UMK z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Czesław Stawikowski wieloletni szkoleniowiec i pracownik Kuratorium Oświaty zwycięzcami XX edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół podstawowych zostali:

W czwartek 30 marca przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska zasiadała w jury zorganizowanego przez Przedszkole Publiczne „Kujawiaczek” w Złotnikach Kujawskich V Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Gwarze Kujawskiej „ Zwiesnom godomy po kujowsku” im. Grzegorza Webera, który w tym roku poświęcony był twórczości Aleksandra Fredry.

W środę 29 marca przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska wzięła udział w zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 5 im dra Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu promocji gry edukacyjnej Inowrocławskie Ścieżki Pamięci.

W sobotę 25 marca rozpoczęły się w Toruniu, i potrwają do soboty 1 kwietnia, 31. Alternatywne Spotkania Teatralne  KLAMRA 2023. W środę 29 marca przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska wzięła udział w zaprezentowanym w ramach Klamry spektaklu NIE TEATRU „Jestem baba. Rzecz być może o Annie Świrszczyńskiej”. 

28 marca w Aleksandrowie Kujawskim odbyła się pierwsza wyjazdowa sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uczestniczyli w niej radni Młodzieżowej Rady Aleksandrowa Kujawskiego oraz Torunia, a także delegacja z zaprzyjaźnionego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, z którym została zawarta umowa o współpracy.

Podczas marcowej sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która odbyła się 27 marca, radni przyjęli stanowisko w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II, który od 2017 r. jest patronem naszego regionu.

Komisja Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 24 marca odbyła swoje kolejne w tym roku posiedzenie w trybie zdalnym.

 

Jednym z najważniejszych wydarzeń trwającego w Inowrocławiu od 19 do 25 marca Tygodnia Teatru był dwudniowy (24-25 marca) XX Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych „Arlekinada”. Celem organizowanego przez Elżbietę Piniewską od dwudziestu lat festiwalu jest konfrontacja artystycznych dokonań zespołów teatralnych małych form ze szkół ponadpodstawowych oraz placówek oświatowo-wychowawczych z całego kraju, stworzenie możliwości szerokiej dyskusji oraz wymiany doświadczeń dotyczących różnych rodzajów wypowiedzi teatralnej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz promocja młodych talentów. 

Komisja Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 23 marca 2023 roku odbyła swoje kolejne zdalne posiedzenie.

 

23 marca 2023 roku odbyło się w trybie zdalnym posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów, w którym uczestniczył wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski, skarbnik województwa Paweł Adamczyk oraz dyrektorka Departamentu Rozwoju i Realizacji Projektów Unijnych Monika Walecka-Gołasz.

<marzec 2023>
powtśrczptsond
Wczoraj | Dziś | Jutro
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Ilość wyświetleń: 8949227
Data: 2023-03-31