Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego
A+ A- kontrast

12. Niebieski Bieg Świadomości w Inowrocławiu

W sobotę 27 kwietnia na starcie 12. Niebieskiego Biegu Świadomości w Inowrocławiu stanęło 250 zawodników. Uczestnikom biegu, którego celem było zwrócenie uwagi na problemy osób autystycznych, patronowała i kibicowała przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.

Niebieski Bieg Świadomości to impreza ciesząca się powodzeniem wśród inowrocławian i bardzo potrzebna, bo zwiększająca wiedzę o autyzmie. Jestem pod wrażeniem i bardzo dziękuję organizatorom z Łukaszem Oliwkowskim na czele. Robicie rzeczy wielkie! – powiedziała przewodnicząca Elżbieta Piniewska.

Symbolem tegorocznej edycji Niebieskiego Biegu Świadomości był zegar, mający zwrócić uwagę na problemy dorosłych osób autystycznych, którzy ukończyli cykl szkolny i mają  edukacyjną „godzinę dwunastą” za sobą.

Uczestnicy, wśród których nie brakowało rodzin z dziećmi, mieli do przebycia 5-kilometrową trasę spod Galerii Solnej na Stadiom Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków. Najszybciej trasę tę pokonali inowrocławianie – Bartosz Łuczak z czasem 0:17:26, Leszek Kmitta (0:19:01) i Roman Kwiatkowski (0:19:01). Wśród pań pierwsza na mecie zameldowała się Natalia Jasińska z miejscowości Leszcze z czasem 0:20:51, druga była Joanna Sak z Inowrocławia (0:22:04), a trzecia Kamila Maciejewska z Barcina (0:22:22).

Samorząd Województwa Kujawsko- Pomorskiego wsparł bieg finansowo, a przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska objęła go honorowym patronatem.