Dobiegł końca pierwszy etap Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Zgodnie z regulaminami konkursów spośród nadesłanych prac Wojewódzki Komitet Organizacyjny powołany przez Przewodniczącą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbietę Piniewską wybrał 10 najciekawszych, które zakwalifikowały się do finałów konkursów.
Decyzją Wojewódzkiego Komitetu Organizacyjnego w kategorii szkół podstawowych do finału konkursu zakwalifikowały się następujące osoby:
1) Patrycja Kurkus – Szkoła Podstawowa im. płk Floriana Laskowskiego w Grucie;
2) Julia Anna Kołosowska – Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku;
3) Emilia Sabina Brenda - Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku;
4) Nina Kwiatkowska – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków we Włocławku;
5) Martyna Ircha – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Szubinie;
6) Tymoteusz Wieczorek – Zespół Szkół w Dobrzejewicach, Szkoła Podstawowa;
7) Marta Paurowska - Zespół Szkół w Dobrzejewicach, Szkoła Podstawowa;
8) Maja Książkowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Tłuchowie;
9) Weronika Leśniewska – Zespół Szkół w Skrwilnie, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza;
10) Gaja Iwaszkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 15 im. Władysława Broniewskiego w Toruniu.
Finał konkursu i uroczyste wręczenie nagród dla uczniów szkół podstawowych odbędzie się
30 marca br. o godz. 9.00 w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, Plac Teatralny 2, sala nr 215 (sala sesyjna).
Natomiast do finału konkursu skierowanego do szkół ponadpodstawowych Wojewódzki Komitet Organizacyjny zakwalifikował następujące osoby:
1) Kosma Markowski – Zespół Szkół Elektrycznych, Technikum nr 4 we Włocławku;
2) Krzysztof Kozakiewicz – Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu;
3) Julia Firch – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy;
4) Aniela Wróbel - Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu;
5) Karolina Romańczuk - Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu;
6) Julia Olejnik – I Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Żninie;
7) Paweł Martwicki – Liceum Ogólnokształcące im. Franciszka Becińskiego w Lubrańcu;
8) Wiktoria Kucha – II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu;
9) Hubert Rybczyński - Zespół Szkół w Mogilnie, Liceum Ogólnokształcące;
10) Filip Kosek – IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu.
Finał konkursu i uroczyste wręczenie nagród dla uczniów szkół ponadpodstawowych odbędzie się
13 kwietnia br. o godz. 9.00 w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, Plac Teatralny 2, sala nr 215 (sala sesyjna).
Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy.
Kancelaria Sejmiku
28 lutego 2023 r.