Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego
A+ A- kontrast

Kasper Kids Cup 2021

W ostatnie dwa weekendy w Inowrocławiu odbyły się turnieje koszykówki dziewcząt oraz chłopców Kasper Kids Cup 2021, organizowane przez SKS Kasprowicz Inowrocław. W tym roku rywalizowały ze sobą drużyny zawodników z rocznika 2010 i młodsze. Dla wielu z nich był to pierwszy turniej w życiu.

Zawody odbyły się w hali sportowej OSIR w Inowrocławiu. Łącznie wzięło w nich udział ponad 200 młodych koszykarzy. W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna Ślęza Wrocław, a koszykarki z Inowrocławskiej Akademii Koszykówki Kasprowicz zajęły III miejsce. W kategorii chłopców zwyciężyli koszykarze z Warsaw Basketball.

Wszystkie drużyny prezentowały niezwykle wysoki poziom sportowy i są nadzieją polskiej koszykówki.

Przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska oglądała zarówno finał dla dziewczynek (6 czerwca), jak i dla chłopców (13 czerwca). Wręczając puchary i okolicznościowe dyplomy powiedziała: „Gratuluję wam woli walki, pasji do uprawiania sportu, zachowań fair-play na boisku. Wierzę, że jest to wasz pierwszy, ale nie ostatni turniej.” Podziękowała również trenerom i trenerkom za rozkochanie swoich podopiecznych w koszykówce, a organizatorom „za profesjonalne przygotowanie imprezy”.