Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego
A+ A- kontrast

Aktualności

3 października członkowie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego ponownie spotkają się na sali sesyjnej w Toruniu. Kolejne posiedzenie – drugie w kadencji sejmiku – poświęcone będzie głównie sprawom organizacyjnym. Młodzież będzie ustalała regulamin sejmiku, zakresy działania poszczególnych komisji tematycznych oraz ich składy osobowe.

Festiwal Bydgoska Scena Barokowa jest wydarzeniem dobrze znanym melomanom w regionie, gdyż w tym roku odbywa się już czwarta edycja spotkań z muzyką dawną. W obecnym sezonie scena barokowa zawitała również do Inowrocławia. W niedzielę 2 października w Bazylice Mniejszej im. Najświętszej Marii Panny w Inowrocławiu w ramach festiwalu koncertował zespół Intemperata. 

Inowrocławskie Towarzystwo Muzyczne PRO ARTE obchodzi w tym roku swoje 25-lecie. W tym czasie zorganizowało setki koncertów z udziałem słynnych muzyków i dyrygentów, na które przychodziły rzesze słuchaczy – nie tylko z Inowrocławia i regionu, ale również przebywający w Inowrocławiu turyści i kuracjusze. 

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera funkcjonuje już od 50 lat. Jubileusz był okazją do złożenia gratulacji i podziękowań zasłużonym pracownikom – lekarzom i pielęgniarkom, którzy na co dzień opiekują się pacjentami z całego regionu.

Przewodnicząca Sejmiku Elżbieta Piniewska spotkała się w Inowrocławiu  z osobami z niepełnosprawnościami. W piątek 30 września w Centrum Seniora i Osób z niepełnosprawnościami „Solankowe Tarasy” w Inowrocławiu przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska wzięła udział w zorganizowanym przez Martę i Magdalenę Wróbel oraz Fundację „Solankowe Tarasy” spotkaniu integracyjnym pod hasłem Razem możemy więcej.

Zdrowia i poczucia międzypokoleniowej wspólnoty - członkom klubu Złoty wiek i wszystkim Seniorom życzyła przewodnicząca Elżbieta Piniewska.

29 września przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, członek zarządu województwa Sławomir Kopyść oraz dyrektor Departamentu Edukacji Czesław Ficner nagrodzili laureatów konkursu „Matura na 100%” i liderów programów stypendialnych „Prymus Pomorza i Kujaw”, „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza” oraz „Humaniści na start”.

Przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska 28 września odwiedziła Szkołę Podstawową nr 6 imienia Mikołaja Kopernika w Inowrocławiu, gdzie spotkała się z dyrektor placówki Elżbietą Olszewską. Okazją do wizyty są zbliżające się rocznice związane z życiem patrona szkoły. W 2023 roku przypada 550 rocznica urodzin i 480 rocznica śmierci pierwszego od czasów starożytnych astronoma, który dokonał wielkiej rewolucji naukowej zmieniającej obraz wszechświata.

Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych to specjalnie zorganizowane dla mieszkańców gminy miejsca, w których mogą oni pozostawić odpady komunalne, w szczególności te, których nie należy wrzucać do przydomowych pojemników lub worków. W Strzelnie dzięki dofinansowaniu pozyskanemu ze środków unijnych powstał nowoczesny, bezpieczny dla środowiska i łatwo dostępny obiekt, który wkrótce, bo już 1 października, zostanie otwarty i oddany do użytku. Przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska odwiedziła punkt w gronie lokalnych samorządowców.

W Urzędzie Marszałkowskim odbyła się 26 września kolejna sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zanim przystąpiono do realizacji merytorycznych punktów porządku obrad odbyło się oficjalne wręczenie nagród zasłużonym dla województwa kujawsko-pomorskiego i jego mieszkańców: dr. Tomaszowi Wojciekiewiczowi, RegionalnemuTowarzystwu Wioślarskiemu Lotto Bydgostia i jego honorowemu prezesowi – Zygfrydowi Żurawskiemu.

<październik 2022>
powtśrczptsond
Wczoraj | Dziś | Jutro
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Ilość wyświetleń: 8267066
Data: 2022-10-03