Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego
A+ A- kontrast

Aktualności

Przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska zachęca działające na terenie województwa kujawsko-pomorskiego organizacje pracodawców i związków branżowych, podmioty reprezentujące sektor publiczny, w tym jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe, podmioty reprezentujące środowiska naukowe, instytucje polityki społecznej i ochrony zdrowia, podmioty ekonomii społecznej, wojewódzkie rady doradczo-konsultacyjne oraz przedstawicieli innych podmiotów, w szczególności działających w obszarze kultury, komunikacji społecznej i medialnej do zgłaszania kandydatek do I kadencji Kujawsko-Pomorskiej Rady Kobiet.

Dobiega końca pierwsza kadencja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przed nami nabór kandydatów na członków II kadencji regionalnego parlamentu młodzieży.

W zorganizowanym w środę 28 lutego w Wiśle, w województwie śląskim, Konwencie Przewodniczących Sejmików Województw Rzeczypospolitej Polskiej udział wzięli przewodniczący i wiceprzewodniczący sejmików z całego kraju, burmistrz Wisły Tomasz Bujok oraz dyrektor Biura Zarządu Związku Województw Jakub Mielczarek. Województwo kujawsko-pomorskie reprezentowała przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się w środę 28 lutego finał XXI edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół podstawowych, w którym uczestniczyło 10 uczniów z sześciu szkół z naszego regionu. I miejsce zajęła Katarzyna Zielińska z Zespołu Szkół w Dobrzejewicach, II miejsce – Kamila Kilanowska z Zespołu Szkół w Karnkowie, III miejsce – Nina Wójtewicz ze Szkoły Podstawowej nr 17 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy.

W poniedziałek 26 lutego odbyła się nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, poświęcona sytuacji polskich rolników, w której uczestniczyli m.in. przewodniczący senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bober, prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej Ryszard Kierzek, pierwszy wicewojewoda kujawsko-pomorski Piotr Hemmerling, przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, starosta wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz,  przewodniczący Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała oraz przedstawiciele środowisk rolniczych.

Dobiegł końca pierwszy etap Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Wśród fantów przekazanych w tym roku przez przewodniczącą sejmiku Elżbietę Piniewską na licytacje do kujawsko-pomorskich sztabów WOŚP znalazły się książki, kosze produktów regionalnych, biżuteria, obrazy, plakaty, markowy długopis, przedmioty użytkowo-ozdobne z kryształu i fajansu oraz ... zwiedzanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu i obiad w towarzystwie przewodniczącej Elżbiety Piniewskiej i burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego.

W środę 21 lutego przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska uczestniczyła w zorganizowanym online pierwszym posiedzeniu komisji konkursowej w sprawie naboru na członków Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego II kadencji. Podczas spotkania przyjęto regulamin konkursu, uzgodniono terminy rozpoczęcia i zakończenia procedury wyłonienia członków Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego II kadencji oraz wybrano temat na jaki kandydaci muszą napisać pracę pisemną lub przygotować prezentację multimedialną. Temat brzmi: „Rola młodzieżowych sejmików w rozbudzaniu aktywności obywatelskiej młodego pokolenia i zaangażowania w życie publiczne gminy/powiatu/województwa”.

W środę 21 lutego przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska spotkała się w Mediatece Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu  z obecnymi i byłymi przewodniczącymi rad powiatów z terenu całego województwa. Wydarzenie zorganizowano w ramach cyklicznych spotkań  Forum Samorządowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które łączy środowiska samorządowe wszystkich szczebli, stanowiąc płaszczyznę wymiany doświadczeń i formułowania wspólnych stanowisk w sprawach istotnych dla mieszkańców regionu.

W środę 21 lutego w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, wicemarszałek Dariusz Kurzawa, wiceprzewodnicząca sejmiku Katarzyna Lubańska oraz radni województwa Jacek Gajewski i Tadeusz Pogoda wręczyli kujawsko-pomorskim samorządowcom i przedsiębiorcom kolejne umowy na dofinansowanie ich projektów w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 (FEdKP) i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

<marzec 2024>
powtśrczptsond
Wczoraj | Dziś | Jutro
26272829123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ilość wyświetleń: 10804241
Data: 2024-03-01