Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego
A+ A- kontrast

Aktualności

W poniedziałek 29 maja o godz. 10.00 odbędą się jedne z najważniejszych w ciągu roku obrad sejmiku – sesja absolutoryjna. Najistotniejszym punktem obrad LVII sesji sejmiku będzie głosowanie w sprawie udzielenia wotum zaufania i absolutorium dla zarządu województwa.

Z okazji przypadającego 8 maja Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek w czwartek 25 maja  przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski i radna województwa Katarzyna Lubańska spotkali się w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu z bibliotekarkami i bibliotekarzami z województwa kujawsko-pomorskiego.

W czwartek 25 maja sprzed Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu wyruszyła  zorganizowana z okazji 550. urodzin Mikołaja Kopernika Rowerowa Sztafeta Kopernikowska. 80 rowerzystów w ciągu 4 dni pokona około 500 kilometrów Szlaku Kopernikowskiego. Na starcie rajdu obecna była i „szerokiej drogi” jego uczestnikom życzyła przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.

Z okazji zbliżającego się Dnia Samorządu Terytorialnego we wtorek 23 maja przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, marszałek województwa Piotr Całbecki i członkini zarządu województwa Aneta Jędrzejewska spotkali się w auli UMK w Toruniu z sołtyskami i sołtysami z województwa kujawsko-pomorskiego. Spotkanie było okazją do rozmowy na temat wojewódzkiego budżetu obywatelskiego, strategi rozwoju lokalnego do roku 2027  i projektów realizowanym przez Lokalne Grupy Działania a przede wszystkim, by podziękować sołtyskom i sołtysom z najdłuższym stażem.

Nowoczesne metody produkcji ogrodniczej to temat posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które odbyło się 23 maja w firmie Vitroflora w Trzęsaczu. W pierwszej części posiedzenia radni poznali historię firmy i jej ofertę.

Tylko do końca miesiąca Młodzieżowy Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego czeka na propozycje projektów znaku graficznego, który będzie służył Młodzieżowemu Sejmikowi jako oficjalne logo.

 

 

22 maja odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Współpracy Międzynarodowej i Promocji Województwa. Podczas posiedzenia radni obejrzeli prezentację na temat projektu samorządu województwa „Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze”.

22 maja br. wiceprzewodnicząca sejmiku Agnieszka Kłopotek wraz z Hanną Jurek dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu uczestniczyła w Kujawsko-Pomorskim Okrągłym Stole Wokół Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży zorganizowanym w Grudziądzu przez Mateusza Orzechowskiego – młodego, zaangażowanego działacza na rzecz społeczności LGBT+.  

W poniedziałek 22 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska i marszałek województwa Piotr Całbecki w towarzystwie wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego, członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia i radnych województwa Katarzyny Lubańskiej, Małgorzaty Taranowicz i Przemysława Przybylskiego wręczyli umowy na dofinansowanie projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego o wartości 8 milionów złotych oraz projektów z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich o wartości 2 milionów złotych.

Informacja na temat stanu zaawansowania realizacji projektów Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie edukacji to temat posiedzenia Komisji Edukacji i Nauki, które odbyło się 22 maja w Urzędzie Marszałkowskim.

<maj 2023>
powtśrczptsond
Wczoraj | Dziś | Jutro
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Ilość wyświetleń: 9230298
Data: 2023-05-29