Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego
A+ A- kontrast

Aktualności

Na uroczystej sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która odbywała się w ramach Święta Województwa 7 czerwca gościliśmy kilkudziesięciu przedstawicieli kujawsko-pomorskich instytucji działających na rzecz rodzin, m.in. placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka i ośrodków adopcyjnych. Nie wszyscy z zaproszonych gości mogli osobiście wziąć udział w organizowanych przez nas uroczystościach i odebrać z rąk gospodarzy województwa specjalne wyróżnienia Ad Bonum Hominis, dlatego też Przewodnicząca Sejmiku goszcząc dziś tj. 5 lipca w powiecie mogileńskim, odwiedziła również Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Marcinkowie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mogilnie, by wręczyć pamiątkowe wyróżnienie i podziękować za działania realizowane przez te placówki na rzecz rodziny.  

Najstarsi mieszkańcy naszego województwa otrzymują okolicznościowe medale Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Pierwsze medale zostały wręczone stulatkom – rówieśnikom Niepodległości podczas sesji sejmiku 23 kwietnia 2018 r. We wtorek 5 lipca wyróżnienie otrzymała z rąk przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej pani Joanna Malińska.

W miejscowości Leszcze w gminie Złotniki Kujawskie odbył się I Lawendowy Plener oraz V Festiwal Lawendy na Kujawach. Wydarzenie ma za zadanie promocję tego urokliwego zakątku naszego regionu. Przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska wzięła udział w odbywającym się 2 lipca zakończeniu festiwalu.

Gala zamknięcia tegorocznej edycji festiwalu TOFIFEST odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły otrzymali Robert Więckiewicz, Filip Bajon i Aleksandra Popławska. Nagrody trafiły również do Tomasza Ziętka i Marii Dębskiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe.

W województwie kujawsko-pomorskim Dzień Dziecka świętujemy przez cały miesiąc, a nawet w lipcu! W sobotę 2 lipca przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska odwiedziła małych mieszkańców Skotnik i Paprosa w gminie Kruszwica, którzy bawili się na pikniku zorganizowanym z inicjatywy sołtysa Darka Augustyniaka z okazji Dnia Dziecka.

„Zlot Motocyklowy na Soli” w dniach 1-3 lipca jak zwykle przyciągnął do Inowrocławia motocyklistów z całej Polski. Organizowana przez stowarzyszenie RIDER’S CLUB INOWROCŁAW impreza cieszy się również popularnością wśród mieszkańców miasta i okolic, którzy szczególnie chętnie oglądają paradę motocykli ulicami Inowrocławia.

W Grudziądzu w dniach 1 – 2 lipca odbył się Fado Festiwal, wydarzenie mające za cel propagowanie muzyki i kultury Portugalii. Festiwal poprowadził Marcin Kydryński, który od wielu lat w swoich radiowych audycjach prezentuje słuchaczom ten gatunek muzyczny. W wydarzeniu wzięła udział przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.

Zgodnie z wieloletnia tradycją Izba Przemysłowo-Handlowa Województwa Kujawsko-Pomorskiego uhonorowała wyjątkowe osobowości biznesu z naszego regionu. Przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska wzięła udział w gali wręczenia tytułów Biznesmen 2021 oraz Lider Wspierania Przedsiębiorczości, która odbyła się 30 czerwca w Bydgoszczy.

W Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbyło się spotkanie autorskie z dziennikarką regionalną Krystyną Lewicką-Ritter, które było okazją nie tylko do promocji najnowszej książki pani Krystyny W Kujawsko-Pomorskiem – z Oskarem Kolbergiem pod rękę, ale również do spotkania się osób zaangażowanych w upowszechnianie kultury ludowej.

W tym roku Nadgoplański Park Tysiąclecia obchodzi swoje 30-lecie. Z tej okazji przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska odwiedziła siedzibę parku w Kruszwicy, by osobiście pogratulować dyrektorowi Andrzejowi Sieradzkiemu i pracownikom parku i życzyć im dalszego rozwoju i satysfakcji z wykonywanej pracy.

<lipiec 2022>
powtśrczptsond
Wczoraj | Dziś | Jutro
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ilość wyświetleń: 7948971
Data: 2022-07-07