Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego
A+ A- kontrast

Wadoń Jan

Urodzony 16 sierpnia 1953 roku w Skępem, aktualnie Powiat Lipnowski, Województwo Kujawsko- Pomorskie, zamieszkały w Radomicach, gmina Lipno.

Wdowiec, dwoje dzieci, córka Maria, syn Jarosław.

  • Wykształcenie:

wyższe - mgr inż. rolnictwa, specjalizacja, ekonomika rolnictwa – Akademia Rolniczo-Techniczna w Olsztynie, aktualnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski;

podyplomowe Studium Administracji – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu;

podyplomowe Studium Organizacji i Zarządzania Kulturą Fizyczną (menedżer kultury fizycznej) – Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu;

podyplomowe Studium Prawa Europejskiego – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

  • Dodatkowe kwalifikacje:

kwalifikacje pedagogiczne (nauczyciel) – Studium Nauczycielskie, Wydział Rolniczy w Wymyślinie, aktualnie Skępe;

znajomość języków obcych: język rosyjski, język angielski – na poziomie podstawowym.

licencja agenta ubezpieczeniowego, ubezpieczenia na życie;

prawo jazdy kat. A, B, T.

Certyfikaty potwierdzające odbycie kursów i szkoleń, z zakresu prowadzenia polityki regionalnej i zarządzania funduszami europejskimi, wydane między innymi przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Gospodarki, Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, Polską Agencję Informacji Inwestycji Zagranicznych, „DATAR” agencję rządu Francji, zajmującą się zarządzaniem środkami europejskimi, Ambasadę Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w Polsce.

Odbyte wizyty studyjne z zakresu prowadzenia polityki regionalnej i zarządzania środkami europejskimi, między innymi w Anglii, Walii, Belgii, Niemczech, Szwecji, Finlandii.

  • Przebieg pracy zawodowej:

1975–1982 : nauczyciel – Zasadnicza Szkoła Rolnicza we Włocławku;

1982–1988: starszy wizytator – Urząd Wojewódzki we Włocławku, Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Oddział Oświaty Rolniczej;

1988–1996: zastępca przewodniczącego/przewodniczący Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe we Włocławku;

1996–1998: dyrektor Gabinetu Wojewody Włocławskiego;

1.03.1999–30.06.1999: inspektor – Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu;

1.07.1999–14.07.2000: zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej – Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu;

15.07.2000–31.12.2006: dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej/Rozwoju Regionalnego – Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu;

Współautor dokumentów strategicznych i programowych samorządu województwa kujawsko-pomorskiego pierwszej i drugiej kadencji, między innymi strategii rozwoju województwa, programu rozwoju województwa, Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004–2006, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko- Pomorskiego 2007–2013. Uczestnik wielu negocjacji wojewódzkich dokumentów strategicznych i programowych z przedstawicielami rządu i Komisji Europejskiej.

1.01.2007–16.03.2011: zastępca wójta Gminy Wielgie – od 1-go stycznia 2007 r. urlopowany z Urzędu Marszałkowskiego, na czas pełnienia funkcji.

16.04.2011 – w dalszym ciągu: kierownik referatu rozwoju gminy Wielgie (odwołany z funkcji zastępcy wójta gminy Wielgie w związku z objęciem mandatu radnego województwa kujawsko-pomorskiego).

  • Aktywność społeczna:

członek Towarzystwa Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość”;

członek Lokalnej Grupy Działania Gmin Dobrzyńskich, Region Południe – przewodniczący Rady Stowarzyszenia;

członek Klubu Sportowego „Jastrząb” Lipno.

  • Przynależność partyjna:

Sojusz Lewicy Demokratycznej.

<luty 2024>
powtśrczptsond
Wczoraj | Dziś | Jutro
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829123

Ilość wyświetleń: 10762475
Data: 2024-02-23