Wyniki II etapu XVI Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadpodstawowych

W czwartek  13 lutego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbył się drugi etap XVI edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadpodstawowych, do którego przystąpiło czternaście zespołów, spośród których dziesięć najlepszych, reprezentujących siedem szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego, zakwalifikowało się do etapu finałowego konkursu.

42 uczestników konkursu powitała Przewodnicząca Sejmiku Elżbieta Piniewska, która życzyła im nie tylko powodzenia w konkursie, ale również tego, żeby wiedza na temat samorządu terytorialnego pomogła im być w przyszłości bardziej świadomymi i wspierającymi bądź też krytycznymi obywatelami.

Nad przebiegiem konkursu czuwali pracownicy Kancelarii Sejmiku, przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku oraz radni: Jacek Gajewski i Konstanty Dombrowicz.

Do finału konkursu zakwalifikowały się następujące zespoły:

  1. II Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu – Mateusz Łopaciński, Jan Stachowiak i Filip Wiśniewski – 53 punkty,
  2. Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu – Jakub Kwiatkowski, Maciej Piekarski i Nataniel Żochowski – 52 punkty.
  3. II Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu – Patryk Burak, Karolina Kozina i Michał Sobczak – 50 punktów,
  4. Liceum Ogólnokształcące w Golubiu-Dobrzyniu – Bartosz Modrzyński, Sandra Podczaska i Michał Wolski – 48 punktów,
  5. II Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu – Zuzanna Jelińska, Roksana Klimczak, Michał Piaskowski – 48 punktów,
  6. I Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu – Tomasz Bukowski, Amelia Raczyńska, Oskar Serkowski – 46 punktów,
  7. I Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu – Adam Chmielewski, Patrycja Klamecka, Adam Stępień – 44 punkty,
  8. I Liceum Ogólnokształcące w Żninie – Julia Bednarek, Filip Brągiel, Oskar Hałas – 44 punkty,
  9. I Liceum Ogólnokształcące w Żninie – Patrycja Maciejewska, Jakub Musiał, Krzysztof Zamorski  – 43 punkty,
  10. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy – Michał Ignas, Juliusz Kieroński, Wiktor Kortas – 40 punktów.

Finał konkursu odbędzie się 26 marca 2020 roku (godz. 10.00) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Przypominamy, że na tym etapie konkursu uczestnicy rozwiązują test oraz prezentują samodzielnie przygotowany i zgłoszony wcześniej projekt edukacyjny.

Szkoła zobligowana jest do przesłania dokumentacji projektu edukacyjnego w terminie do 28 lutego 2020 roku na adres: Kancelaria Sejmiku, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Plac Teatralny 2, 87-100 Toruń.

Dokumentacja projektu musi zawierać:

1) instrukcję do projektu w wersji papierowej i elektronicznej (dokument doc., maksymalnie 3 strony, czcionka 12, interlinia 1) – formularz załącznik nr 9,

2) prezentację multimedialną ilustrującą cele, założenia działania i efekty działań projektu, wyłącznie w formie elektronicznej na nośniku CD lub DVD, jako prezentacja Power Point (do 20 slajdów, czas automatycznego pokazu prezentacji wynosi maksymalnie 5 minut). Do zgłoszonego projektu muszą być dołączone maksymalnie dwa zdjęcia w wersji elektronicznej, obrazujące przedsięwzięcie będące przedmiotem projektu edukacyjnego do wykorzystania w celach promocyjnych.

Fot. Mikołaj Kuras

 

Fot. Monika Dąbrowska

 

Kancelaria Sejmiku

13 lutego 2020 r.
 

<luty 2020>
powtśrczptsond
Wczoraj | Dziś | Jutro
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
Honorowi Obywatele Województwa Kujawsko-PomorskiegoStowarzyszenie Radnych Województwa Kujawsko-PomorskiegoDokumentyWyróżnienia Samorządu WojewództwaRegionalny konkurs wiedzy  o samorządznie terytorialnym20 lat Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Ilość wyświetleń: 4467178
Data: 2020-02-19