Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego
A+ A- kontrast

Lekcje samorządowe

Siedzibę samorządu województwa odwiedziła (18 listopada) grupa maluchów z oddziałów Niepublicznego Przedszkola „Kubuś Puchatek” w Unisławiu i Kokocku. Z przedszkolakami spotkał się marszałek Piotr Całbecki.

W czwartek 13 listopada sejmik odwiedzili członkowie europejskich kółek szkolnych oraz radni Młodzieżowej Rady Miejskiej z Szubina. Wzięli oni udział w lekcji samorządowej, podczas której mieli możliwość zapoznania się z trybem pracy sejmiku województwa.

Przedstawiciele samorządów klasowych ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Pabla Nerudy w Toruniu przybyli 4 listopada na lekcję samorządową, podczas której zapoznali się z działalnością sejmiku, zarządu, urzędu marszałkowskiego oraz jednostek organizacyjnych.

Uczniowie klasy II a i II b z Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Rojewie wraz z nauczycielkami wzięli udział 3 listopada w lekcji samorządowej, na którą zaprosiła oraz poprowadziła radna Elżbieta Piniewska.

W dniu 7 października 2014 r. na zaproszenie wicemarszałka Dariusza Kurzawy Uczniowie siedmiu szkół z Gminy Inowrocław zasiedli w sejmikowych ławach uczestnicząc w lekcji samorządowej. Spotkanie, które odbyło się w murach Urzędu Marszałkowskiego było okazją do poszerzenia wiedzy na temat funkcjonowania samorządu województwa.

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 14 w Bydgoszczy, którzy 11 września odwiedzili sejmik w ramach lekcji samorządowej byli gośćmi radnej Ewy Łapińskiej. Podczas głosowania podjęli ważne kwestie związane z wprowadzeniem zdrowej żywności oraz konserwacji murów ich szkoły.

Dzieci i młodzież z gminy Brzuze, które w ramach  letniego wypoczynku „Zielone wakacje w Gminie Brzuze” odwiedziły Toruń, w dniach 21 i 22 sierpnia, wzięły udział w lekcjach samorządowych, na które zaprosił marszałek województwa Piotr Całbecki.

Przedszkolaki z Piły, z województwa wielkopolskiego, odwiedziły 30 czerwca nasz region. Wizyta w sejmiku województwa była związana z osobą senatora Jana Wyrowińskiego i obchodami 25. rocznicy odrodzonego senatu wpisującymi się w Rok Ludzi Wolności.

Najmłodsi mieszkańcy Rzeszynka odwiedzili 25 czerwca sejmik województwa. W trakcie lekcji samorządowej dzieci mogły aktywnie włączyć się w sprawy związane z działalnością samorządu lokalnego poprzez udział w symulacji głosowania nad istotnymi dla siebie kwestiami.

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Flisaczek w Toruniu, które  9 czerwca odwiedziły sejmik, dowiedziały się z ilu państw członkowskich składa się Unia Europejska, jak wygląda flaga naszego województwa, unijna oraz kto jest autorem ody do młodości – hymnu UE.

W 25. rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów parlamentarnych młodzież z Zespołu Szkół nr 10 w Bydgoszczy, która swe zainteresowania rozwija w kółkach historycznych i polonistycznych, na zaproszenie przewodniczącej sejmiku Doroty Jakuty gościła 4 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim.

Decyzje samorządów lokalnych to skutek podejmowania licznych, często bardzo trudnych wyborów i kompromisów. Przekonali się o tym uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. Ziemi Kujawskiej w Gniewkowie, którzy gościli w środę 28 maja br. na zaproszenie wiceprzewodniczącego sejmiku Adama Banaszaka w Urzędzie Marszałkowskim.

Uczniowie klasy V b i V c ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Stanisławy Jaworskiej w Toruniu wraz z nauczycielkami wzięli udział 24 kwietnia w lekcji samorządowej, którą poprowadził zastępca dyrektora Kancelarii Sejmiku Przemysław Górski. Organizowanie zajęć wychowania obywatelskiego w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu ma na celu aktywizację dzieci i młodzieży oraz włączenie młodych mieszkańców województwa w sprawy związane z działalnością samorządu lokalnego.

Uczniowie z liceum o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Menedżerskich w Świeciu złożyli 9 kwietnia wizytę w Urzędzie Marszałkowskim. Lekcję samorządową z młodzieżą na sali sesyjnej poprowadził radny województwa Paweł Knapik.

Na zaproszenie przewodniczącej sejmiku Doroty Jakuty dzieci z Niepublicznego Przedszkola Flisaczek w Toruniu złożyły wizytę w poniedziałek (17 marca) w Urzędzie Marszałkowskim.

Grupa dzieci wraz z opiekunkami ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Rusinowie zasiadła 17 czerwca w ławach sali obrad sejmiku województwa. Uczniowie wysłuchali informacji na temat władz samorządowych oraz dowiedzieli się na czym polega praca radnych województwa.

Uczniowie klasy IV a z Zespołu Szkół nr 19 im. Synów Pułku w Bydgoszczy odwiedzili 27 maja sejmik województwa. Dzieci wraz z opiekunkami zasiadły w ławach sali sesyjnej, gdzie radna województwa Ewa Łapińska opowiadała o funkcjonowaniu samorządu województwa

Uczniowie klas drugich Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Cierpicach wraz z nauczycielkami wzięli udział 15 maja w lekcji samorządowej, którą poprowadził zastępca dyrektora Kancelarii Sejmiku Przemysław Górski.

Uczniowie wraz z wychowawczyniami klas IV a i IV b Katolickiej Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu odwiedziły 24 kwietnia salę sesyjną i wzięły udział w symulacji obrad sejmiku województwa. Lekcję samorządową poprowadził zastępca dyrektora Kancelarii Sejmiku Przemysław Górski.

Studenci rewitalizacji dróg wodnych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy obradowali 15 kwietnia br. w nadzwyczajnej sesji sejmiku województwa. Jej tematem była strategia rozwoju województwa 2014-2020 w ujęciu programu rewitalizacji dróg wodnych z punktu widzenia transportowego. Gościnnie w sesji udział wzięła radna województwa Elżbieta Krzyżanowska.

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radziejowie odwiedzili 11 kwietnia sejmik województwa. Młodzi goście wraz z opiekunkami zasiedli w ławach sali sesyjnej, gdzie Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Dariusz Kurzawa opowiedział im o funkcjonowaniu i zadaniach sejmiku województwa.

Uczniowie z Gimnazjum nr 29 im. Włodzimierza Puchalskiego w Toruniu oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Toruniu uczestniczyli 20 grudnia w lekcji samorządowej przeprowadzonej w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego

11 grudnia do Sejmiku Województwa zawitały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dzieci wraz z opiekunkami przybyły do Urzędu Marszałkowskiego na zaproszenie Pani Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Doroty Jakuty z okazji Roku Praw Dziecka.

Dzisiaj (5 grudnia) do Urzędu Marszałkowskiego zawitały maluchy z grupy „Słoneczko” z przedszkola „Krasnoludek” w Unisławiu. Dzieci wraz z wychowawczyniami przyjechały do Torunia na zaproszenie przewodniczącej sejmiku Doroty Jakuty oraz marszałka Piotra Całbeckiego w ramach kończącego się powoli Roku Praw Dziecka.

W środę 14 listopada uczniowie klasy maturalnej z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu odwiedzili Urząd Marszałkowski i wzięli udział w symulacji sesji sejmiku, wcielając się w role radnych województwa.

Uczniowie klas III Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Kujawskiej w Gniewkowie w poniedziałek 22 października odwiedzili Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Główną część wizyty stanowiła lekcja samorządowa odbywająca się w sejmikowej sali sesyjnej im. Władysława Raczkiewicza.

Uczniowie klas trzecich gimnazjum z Zespołu Szkół im. Ziemi Kujawskiej w Dąbrowie Biskupiej odwiedzili sejmik województwa i wzięli udział w niecodziennej sesji, którą prowadził wiceprzewodniczący sejmiku Adam Banaszak.

W czwartek 13 września w budynku Urzędu Marszałkowskiego gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Dobrzejewicach.

W Urzędzie Marszałkowskim gościliśmy 5 czerwca uczniów z placówek edukacyjnych m.in. z tych noszących imię Janusza Korczaka z terenu naszego województwa. „Sejmik dzieci” był elementem obchodów Święta Województwa, Roku Praw Dziecka oraz Roku Janusza Korczaka.

10 maja w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu przy Placu Teatralnym 2 gościliśmy pięćdziesięcioro dzieci z Przedszkola Nr 15 w Toruniu.

W dniu 12 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się na zaproszenie Radnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przemysława Przybylskiego spotkanie z 20 osobową grupą uczniów oraz ich opiekunami z Finansowo-Stopanska Gimnazia „Vasil Lewski” w Montanie.

W piątek 2 grudnia, uczniowie I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu gościli w Urzędzie Marszałkowskim.

We wtorek, 17 maja o roli i zadaniach Samorządu Terytorialnego uczniom Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Czernikowie opowiedział radny województwa Przemysław Przybylski. Niecodzienna lekcja odbyła się w ramach kolejnej edycji projektu „Młodzież czyta gazety. Promocja idei i praktyki promocji samorządu w mediach”.

W ramach drugiej edycji projektu „Młodzież czyta gazety. Promocja idei i praktyki samorządu w mediach”, wiceprzewodniczący Sejmiku Adam Banaszak spotkał się 5 kwietnia z młodzieżą III Liceum Ogólnokształcącego im. Samuela B. Lindego w Toruniu.

We wtorek, 8 marca w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego odbyło się spotkanie z młodzieżą z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Grudziądzu. Niecodzienną lekcję poprowadzili: wiceprzewodniczący sejmiku Adam Banaszak oraz radny Jan Krzysztof Ardanowski. Dyrektor Kancelarii Sejmiku Tomasz Skałecki przedstawił uczniom prezentację na temat działalności i zasad funkcjonowania sejmiku.

We wtorek (15 lutego), w Zespole Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie odbyło się kolejne spotkanie, w ramach projektu „Młodzież czyta gazety. Promocja idei i praktyki promocji samorządu w mediach”.

We wtorek (4 stycznia) w Sępólnie Krajeńskim o roli i zadaniach samorządu terytorialnego uczniom Zespołu Szkół Licealnych opowiedziała radna województwa Iwona Kozłowska. Niecodzienna lekcja odbyła się w ramach kolejnej edycji projektu „Młodzież czyta gazety. Promocja idei i praktyki promocji samorządu w mediach”.

Siedzibę samorządu województwa odwiedziła (18 listopada) grupa maluchów z oddziałów Niepublicznego Przedszkola „Kubuś Puchatek” w Unisławiu i Kokocku. Z przedszkolakami spotkał się marszałek Piotr Całbecki.

<luty 2024>
powtśrczptsond
Wczoraj | Dziś | Jutro
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829123

Ilość wyświetleń: 10769230
Data: 2024-02-24