Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego
A+ A- kontrast

Aktualności

W poniedziałek 25 października odbędzie się XXXVII sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Radni wysłuchają m.in. sprawozdania z realizacji prac nad Audytem krajobrazowym dla województwa kujawsko-pomorskiego i na temat stanu wdrażania rewitalizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

22 października 2021 roku w Wierzbiczanach w powiecie inowrocławskim odbył się Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W obradach uczestniczyli m.in.: przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, marszałek Piotr Całbecki oraz starostowie 19 powiatów z terenu województwa, prezydenci miast na prawach powiatu: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza i Włocławka oraz przedstawiciele wojewody.

Sprawujące w drugim półroczu 2021 r. prezydencję w Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej województwo kujawsko-pomorskie jest gospodarzem wielu ważnych wydarzeń. Wczoraj (21 października) odbyły się równolegle w Żninie i w Toruniu konwenty: Marszałków Województw RP i Przewodniczących Sejmików Województwa RP.

W minioną niedzielę w Pakości świętowano wyjątkowe jubileusze związane z lokalnym środowiskiem sportowym. Siedemdziesiąt lat temu powstał Klub Sportowy Notecianka Pakość, zaś w miejscowym Ośrodku Kultury i Turystyki można obejrzeć wystawę poświęconą 125-leciu sportu w tym mieście.

Zakończyliśmy V edycję konkursu Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji, w którym wyróżniliśmy i nagrodziliśmy 18 nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych zatrudnionych w placówkach oświatowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Dzień Edukacji Narodowej to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych we wszystkich instytucjach związanych z oświatą. Jest okazją do podziękowań dla nauczycieli i innych pracowników takich instytucji, a także do nagrodzenia osób wyróżniających się w tym ważnym obszarze.

Szkoła Podstawowa im. Rodu Piastów w Tupadłach obchodzi w tym roku jubileusz 110-lecia swojego istnienia. Z tej okazji przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska wręczyła dyrektorowi placówki Andrzejowi Bogdanowiczowi upominki i okolicznościowy list gratulacyjny zawierający podziękowania za lata przekazywania wiedzy oraz niezastąpiony wkład w budowę lokalnej społeczności, wpisała się również do pamiątkowej szkolnej księgi.

Wszystkich uczniów i nauczycieli z województwa kujawsko-pomorskiego zapraszamy do udziału w konkursie „Mój Norwid”, który przygotowaliśmy w związku z dwusetną rocznicą urodzin Cypriana Kamila Norwida (24 września) i obchodzonego z tej okazji ogłoszonego przez Sejm RP Roku Cypriana Kamila Norwida.

Uprzejmie informujemy, iż w tym roku szkolnym  Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym odbędzie się w takiej samej formule co w zeszłym roku. 

W Barcinie w dniach od 8 do 10 października odbywał się  Ogólnopolski Festiwal Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej „FORMA”. Dwunasta edycja wydarzenia przyciągnęła wielu zdolnych młodych artystów, którzy wzięli udział w przesłuchaniach konkursowych, w ramach festiwalu odbyły się także trzy występy znanych i lubianych profesjonalnych twórców.

<październik 2021>
powtśrczptsond
Wczoraj | Dziś | Jutro
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ilość wyświetleń: 5961487
Data: 2021-10-25