Aktualności

W sobotę 26 września przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska uczestniczyła w uroczystych obchodach 125-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Gębicach, największej jednostki OSP w gminie Mogilno.

Pod koniec sierpnia zakończyła się piąta edycja konkursu piosenki z humorem TON CHICHOT w Inowrocławiu, nad którym honorowy patronat objęła przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska. Tym razem młodzi artyści ze względów epidemicznych nie mogli zaprezentować się na scenie, dlatego opracowano nową formułę konkursu, polegającą na przesłaniu nagrań audio-video swoich występów.

Przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Agnieszką Holland, która przyjechała do bydgoskiego kina „Pomorzanin” na specjalny przedpremierowy pokaz swojego najnowszego filmu „Szarlatan”.

W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się podsumowanie działalności Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły w roku szkolnym 2019/2020. Z nauczycielami prowadzącymi zajęcia w ramach naszej szkoły internetowej spotkali się przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, marszałek województwa Piotr Całbecki oraz członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

21 września Komisja Pracy, Pomocy Społecznej i Bezpieczeństwa obradowała w siedzibie Zakładu Aktywności Zawodowej w Tucholi. Podczas posiedzenia radni zapoznali się ze specyfiką działalności zakładów aktywności zawodowej oraz warsztatów terapii zajęciowej na przykładzie tucholskich jednostek.

W naszym województwie powstanie kolejna ścieżka rowerowa, tym razem przy drodze wojewódzkiej nr 273. Ścieżka połączy Toruń z Cierpicami. W poniedziałek 21 września podpisano w Urzędzie Marszałkowskim umowę z wykonawcą.

Przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska oraz radny Wojciech Szczęsny uczestniczyli w niedzielę 20 września w uroczystym otwarciu Centrum Transferu Wiedzy i Informacji im. Leona Janty- Połczyńskiego przy Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

W sobotę 19 września przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska uczestniczyła w wystawie fotografii „Stare i nowe Mątwy”, stanowiącej podsumowanie projektu inowrocławskiej Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza.

„Polowanie na myszy” to stosunkowo nowa impreza, którą od dwóch lat w Kruszwicy organizuje Kujawska Drużyna Łucznicza „Goplanie” wraz ze Stowarzyszeniem Łuczników Toruńskich „Fort” i gminą Kruszwica.

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa organizowanych w tym roku pod hasłem „Moja droga” inowrocławskie Muzeum im. Jana Kasprowicza przygotowało konkurs „Moja droga – kujawskie dziedzictwo”, w którym inspiracją miała być kujawska sztuka ludowa.

<wrzesień 2020>
powtśrczptsond
Wczoraj | Dziś | Jutro
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Ilość wyświetleń: 4840727
Data: 2020-09-29