Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego
A+ A- kontrast

Aktualności

Samorząd województwa rozdał 237 stypendiów sportowych oraz 252 nagrody finansowe za medale Mistrzostw Świata i Europy oraz złote medale Mistrzostw Polski zdobyte w 2020 r. przez zawodników z województwa kujawsko-pomorskiego w różnych dyscyplinach i kategoriach wiekowych.

Trwa pilotażowy rejs barki z ładunkiem po Wiśle. 6 kwietnia z Gdańska ruszył transport 150 ton materiałów do produkcji dla Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych, który w środę późnym popołudniem dotarł do Chełmna. 8 kwietnia o godz. 10.00 na chełmińskim nadbrzeżu wiślanym odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, marszałek Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski oraz radni województwa: Katarzyna Lubańska, Jacek Chmarzyński, Michał Czepek i Tadeusz Pogoda.

We wtorek 30 marca przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska odwiedziła uczestników warsztatów kulinarnych, które dla uczniów Akademii Szkolnictwa AS w Inowrocławiu poprowadził kucharz – prezenter telewizyjny, znany z programu „Europa da się lubić” Kevin Aiston i mistrz kulinarny Wojciech Grześkowiak, współzałożyciele stowarzyszenia „Kucharze bez granic”.

20 marca br. upłynął termin nadsyłania zgłoszeń do Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Ogromnie cieszy nas fakt, iż pomimo zmiany formuły konkursu cieszy się on nadal dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszego województwa.

22 marca odbyła się kolejna sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zapadły na niej ważne decyzje dotyczące m.in. możliwości utworzenia przez samorząd województwa własnej spółki przewozowej i przekazania dotacji na prace konserwatorskie i restauratorskie przy zabytkach w naszym województwie.

W czwartek 18 marca odbyło się zdalne posiedzenie Komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury. Jednym z głównych tematów omawianym podczas obrad była „Informacja na temat prac nad Krajowym Planem Odbudowy”.

18 marca br. w trybie zdalnym odbyło się posiedzenie Komisji Promocji i Ochrony Zdrowia Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Członkowie komisji zapoznali się z raportami z wykonania ,,Wojewódzkiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w województwie kujawsko-pomorskim na lata 2016-2020 oraz „Wojewódzkiego programu przeciwdziałania narkomanii w województwie kujawsko-pomorskim na lata 2017 – 2020”. Wysłuchali również krótkiej informacji na temat stanu prac nad programami na lata 2021-2025 oraz pozytywnie zaopiniowali dwa projekty uchwał.

Komisja Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 15 marca br. odbyła posiedzenie w trybie zdalnym. Głównym tematem posiedzenia było omówienie wpływu pandemii na wykonanie planów merytorycznych i finansowych wojewódzkich instytucji kultury w 2020 r.

W czwartek 18 marca br. w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych oraz okolicznościowych statuetek dla najlepszych stypendystów w tegorocznej edycji projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”. W uroczystości wzięli udział m.in. przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, marszałek województwa Piotr Całbecki i członek zarządu Sławomir Kopyść.

Przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska wzięła udział w przekazaniu dwustu paczek wielkanocnych dla osób starszych, niepełnosprawnych oraz w trudnej sytuacji życiowej mieszkających na terenie powiatu inowrocławskiego. Życzenia świąteczne oraz paczki zawierające produkty spożywcze oraz maseczki ochronne zostały przygotowane w urzędzie marszałkowskim.

<kwiecień 2021>
powtśrczptsond
Wczoraj | Dziś | Jutro
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012

Ilość wyświetleń: 5260862
Data: 2021-04-13